Наші Партнери


Сертифіковано в Україні
Історія МПА PDF Друк e-mail

Асоціація офіційно була створена 1-го січня 1950 року у Великобританії. У травні цього ж року було затверджено її емблему та девіз на мові есперанто "Служба через дружбу". Першими членами стали 100 поліцейських Великобританії, а протягом наступних кількох років до МПА вступило понад 500 чоловік. З метою оперативного управління Асоціацією Великобританія була поділена на регіони, що полегшило керування організацією на міжнародному та місцевих рівнях. Цей поділ існує і нині.

Робота британських поліцейських спрямована на налагодження та підтримання дружніх стосунків з поліцейськими інших країн, дала свої позитивні результати - вже через 3 роки були засновані Бельгійська, Французька та секція у Нідерландах. На початку 1955 року до Міжнародної поліцейської асоціації входили представники семи країн. У вересні цього ж року в Парижі був проведений перший Міжнародний конгрес. На ньому делегати прийняли Міжнародний статут та обрали керівництво МПА. Першим Міжнародним генеральним секретарем став Артур Троуп з Великобританії, а Андре Рохес із Франції - першим Міжнародним президентом.

В 1957 році були сформовані Італійська та Ірландська секції. До речі, на той час Британська вже налічувала у своїх лавах понад 1000 членів. Через рік була організована Шведська секція, а Британська почала випускати свій власний журнал "Поліцейський світ". У 1959 році до Лондона з візитом прибув чілійський поліцейський капітан Гонзалезі. Після повернення додому він об'єднав 40 своїх колег і створив Чілійську секцію, що була єдиною поза межами Європи. Згодом з студентів поліцейського коледжу в Гонконзі було створено нову секцію.

Отже, у червні 1960 року кордони асоціації розширилися до Далекого Сходу. З цього року філії формувались швидко і в значній кількості. Щороку офіційне визнання отримували 3 - 4 секції. Однак, спроба сформувати їх у країнах блоку „Варшавського договору" зазнала невдачі. Втім, коли у 1989 році впала „Берлінська стіна" і демократичні перетворення ввійшли в суспільне життя країн Східної і Центральної Європи, ідеї МПА поширились і на цей регіон. Утворились Російська, Українська, Естонська, Литовська та Латвійська секції.

Згідно з Міжнародним Статутом МПА для формування нової секції в будь-якій країні необхідно зібрати 20 поліцейських, які б виявили бажання стати членами асоціації. Втім, якщо в країні немає секції, то кожний поліцейський може вступити до будь-якої вже існуючої і визнаної в іншій країні.Члени новоутвореної секції після створення подають прохання на міжнародне її визнання, що розглядається на одному із щорічних засідань міжнародного виконавчого комітету МПА. Слід зауважити, що асоціація ніколи не бере участі і не має наміру бути учасником будь-яких політичних справ тієї чи іншої країни. Вона не сприймає будь-якої дискримінації: расової, віросповідання, статі. Членом асоціації може стати будь-який поліцейський незалежно від його рангу.

Уряди багатьох країн дуже швидко оцінили організацію поліцейських з її можливостями широко обмінюватися професійним досвідом і знаннями. Наприклад, в Італії, Франції секретарську роботу асоціації виконують спеціально призначені поліцейські. Кожна національна секція одним з найважливіших напрямків своєї діяльності вважає організацію обміну візитами. Так, Британська секція створила "бюро подорожей", яке щорічно організовує значну кількість візитів за кордон. Ось відгук одного з поліцейських в журналі асоціації: "...подорожувати за кордон просто туристом - ніби подорожувати в густому тумані, а членом асоціації - мандрівка вдень при яскравому сонці. Адже мене зустрічали з відкритими обіймами, допомагали і ставились як до давнього друга. Це було щось незабутнє і неповторне..."

Багато національних секцій придбали або орендують бази відпочинку, готелі і віддають їх в розпорядження членів МПА, Як правило, місця для відпочинку розташовані в чудових місцях, де є можливість порибалити, поплавати на човні, пограти в гольф чи просто відпочити. Так, Британська секція має ініціативні групи "Любителів розбивати намети" та "Любителів будиночків на колесах". Конкретну інформацію можна одержати з журналу "Поліцейський світ", який видається цією секцією.Асоціація має свій прапор, а також марш і гімні, якими відкриваються і закриваються міжнародні зустрічі її членів. Міжнародна поліцейська асоціація базується в англійському місті Нотінгем, де розташовано чудово обладнану штаб-квартиру з бездоганними умовами для роботи адміністрації асоціації.

Багато національних секцій організовують гуманітарні та культурні заходи, що дозволяють донести ідеї МПА до всіх людей, незалежно від того, чи є вони її членами. Так, Ірландська секція зібрала 10 тисяч фунтів і придбала спеціальні коляски для Ірландської асоціації інвалідів. В Швейцарії було зібрано благодійні внески членів секції для надання матеріальної допомоги гірським фермерам, землі яких постраждали від стихійного лиха. В Люксембурзі пожертвування були зроблені з метою допомогти клініці в лікуванні хворих.

Безперечно, поліцейські завжди добре розуміють і приймають своїх колег з будь-яких країн. Втім, метою Міжнародної поліцейської асоціації є не лише організація таких зустрічей, а й можливість для серйозного обміну професійним досвідом. Тому девіз асоціації "Служба через дружбу" - особливо влучно відображає головну ідею цієї організації.