Головна  /  Новини  /  Чемпіонат України з бойового самбо

Наші Партнери


Сертифіковано в Україні
Чемпіонат України з бойового самбо PDF Друк e-mail

САМБО – з російської "САМозащита Без Оружия"

Прийоми самозахисту вивчали ще в робітничо-селянській міліції в далекому 1923 році. А із створенням товариства "Динамо" прийоми систематизовувались, розроблялась техніка і тактика а також і методика викладання прийомів такими фахівцями як Спірідонов, Ощепков, Харлампієв, Школьніков, Ознобішин. Розпочались регулярні заняття з працівниками міліції та внутрішніх справ. В 1935 році була створена завершена система, яка об'єднала прийоми спортивної боротьби та самозахисту. Офіційна дата народження боротьби самбо – 18 жовтня 1938 року, - день, коли вперше відбулась конференція викладачів цього виду боротьби і збір тренерів на яких була затверджена єдина методика підготовки.

Унікальність та прикладний характер цього виду єдиноборства у тому, що в його арсеналі є необхідні прийоми, специфічні для співробітників правоохоронних органів, для яких потрібно не фізично знешкодити злочинця, а обеззброїти його та затримати. Сучасна система самбо увібрала в себе спортивну боротьбу, бойове самбо та прикладну система. Безумовно, всі ці напрямки представляють практичний інтерес у спеціалістів правоохоронних органів. Таки чином, бойове самбо є невід'ємною складовою комплексної системи САМБО.

Впродовж понад сімдесяти років товариством "Динамо" ведеться цілеспрямована робота щодо розвитку та популяризації цього бойового мистецтва. Як правило, спортсмени високого рівня та найбільш перспективні спортсмени пов'язують своє життя із службою в правоохоронних органах, оскільки самбо вдосконалює фізичні та морально-вольові якості вкрай необхідні для співробітників, яким довірено оберігати громадян від протиправних злочинних посягань, захищати кордони та безпеку нашої Батьківщини. alt

20-21 березня в столиці нашої держави в місті Києві у спортивному комплексі національного університету внутрішніх справ проходив чемпіонат України з бойового самбо серед чоловіків.

Хмельницьку область представляли спортсмени товариства Динамо та освітяни. На найвищий офіційний старт позмагатись в ударній та борцівській техніці приїхало 147 спортсменів серед яких один заслужений майстер спорту України, два майстри спорту України міжнародного класу, 34 майстри спорту України, - а тому бої вже з першого кола змагань були вже досить напруженими, видовищними та безкомпромісними, а до напівфіналів дійшли не всі майстри спорту. alt

Перемогу в бойовому самбо можна отримати провівши больовий або задушливий прийом, нокаутом, або за балами, які присуджуються за кидки, удари оцінюються лише в тому випадку коли суперник втрачає рівновагу і падає, - саме тому усі удари такі виважені, концентровані.

У особистому заліку серед подолян у ваговій категорії до 68 кг бронзову нагороду здобув майстер спорту України Костянтин Агапов, у ваговій категорії до 62 кг дістався фіналу майстер спорту України Назар Винник, але у фіналі поступився заслуженому майстру спорту України, чемпіону світу та Європи киянину Ігорю Северину – у підсумку друге місце.

alt

В командному заліку чемпіонами стала команда міста Києва, друге місце за представниками АР Крим, третє місце посіла команда Хмельницької області. Серед подолян, які не зійшли на п'єдестал, але продемонстрували високу фізичну, технічну та психологічну підготовку та зробили відповідний вклад задля досягнення командного результату слід відмітити Віталія Добровольського, Тараса Гуцула, Андрія Нижника, Іллю Гринчака. alt

Підготував спортсменів до змагань віце-президент федерації самбо України Юрій Нестеровський.

Такий досить вагомий спортивний успіх став можливим завдяки належній співпраці обласної організації "Динамо", федерації самбо України та управління у справах сім'ї, молоді та спорту.

Вітаємо спортсменів із третім командним місцем на чемпіонаті України та бажаємо подальших успіхів!

Старший інспектор

обласної організації

ФСТ "Динамо"

_

_

Вадим Подрушняк